بیایید اینگونه تصور کنیم که شما در حال مکالمه و چت با یکی از دوستان خود در واتس اپ هستید. برای هم تصــویر و وویس ارســال می کنید و حتی فیلم می فرستید و خطوط زیادی متن می نویسید. اما بعد از مدتی احساس می کنید که اضافه بار زیادی روی چت شما حکم فرماســت. شاید دلتان بخواهد با حذف کردن این چت ها فضا را سبک تر کنید و جو را طریقهن تر کنید اما دوست ندارید مکالمات تان را از بین ببرید. بهترین کار این اســت که از آرشیو کردن مکالمه تان اســتفاده کنید. در ابتدای امر به نظر می رسد که با آرشیو کردن، دیتای شما یعنی همان چت ها کاملا از بین رفـــــته اســت. اما در حقیقت این طور نیست. چت ها وجود دارند و در قسمتی از واتس اپ کاملا قابل دسترسی اســت اما فرد مقابل هرگز متوجه این نخواهد شد که مکالمات آرشیو شده اند.

چگونه یک مکالمه را آرشیو کنیم؟

زمانی که می خواهید یک مکالمه را آرشیو کنید کافی اســت روی آن به سمت چپ سوایپ کنید تا گزینه ای به نام Archive آشکار شود. حالا اگر روی این گزینه ضربه بزنید، مکالمه طی چند ثانیه آرشیو می شود

1x1.trans چگونه یک رشته مکالمه آرشیو شده در Whatsapp را بازگردانی کنیم؟

چه اطلاعاتی از مکالمه آرشیو می شود؟

آرشیو کردن کاری عالی برای ذخیره چت هاســت که طی آن می توانید تمام دیتاها یعنی تصــویر، فیلم، صوت، موسیقی، متن و نظیر آن را همانطور که هست ذخیره کنید و بعدا آن را ریستور کنید.

چگونه چت های آرشیو شده را مشاهده کنیم؟

زمانی که شما چت مورد نظر را آرشیو می کنید تمام چت ها از صفحه اصلی چت پاک می شوند اما اگر لازم شد چت را بازگردانی کنید، کافی اســت صفحه چت ها را باز کنید و به ابتدای صفحه جایی که در عــکس مشاهده می کنید بروید و به سمت پایین سوایپ کنید. بدین ترتیب می توانید به سادگی Archived chats را مشاهده کنید.

1x1.trans چگونه یک رشته مکالمه آرشیو شده در Whatsapp را بازگردانی کنیم؟

بدین ترتیب برای اینکه بتوانید به راحتی چت ها را برگردانید، کافی اســت از یکی از دو طریقهی که در ادامه ذکر می کنید اســتفاده کنید.

اولین طریقه به دستورالعمل قبلی بر می گردد. جایی که لیست آرشیو ها را مشاهده کردید، می توانید روی نام فرد مورد نظر کلیک کنید و از این طریق لیست آرشیو ها را برای این فرد مشاهده کنید. در مقابل نام فرد مورد نظر، امکان برگرداندن ارشیو ها قرار داده شده اســت:

1x1.trans چگونه یک رشته مکالمه آرشیو شده در Whatsapp را بازگردانی کنیم؟

بدین ترتیب روی گزینه Unarchive ضربه بزنید تا متن مورد نظر به جایگاه اولیه خود باز گردد و بتوانید آن ها را مشاهده کنید. در واقع آرشیو کردن نوعی بسته بندی و نظم دادن به چت هاســت که می تواند صفحه چت شما را تمیز تر نگه دارد.

طریقه دوم و جایگزین برای restore کردن یک مکالمه آرشیو شده، بدین صورت اســت که در گروه مورد نظر یا در چتی که با فرد مورد نظر داشتید یک پیام ارســال کنید. با این کار می توانید مقدمات بروز رسانی و ریستور کردن چت ها را فراهم کنید.

بدین صورت چتی که ارشیو شده بود به بخش بالایی مکالمات اضافه خواهد شد.

شاید بارها هنگام چت کردن مشاهده کرده اید که چت ها به طور اتوماتیک آرشیو می شوند شما می توانید در تنظیمات واتس اپ این دردسر را هم حل کنید. تا پیش از این من فکر می کردم وقتی که چت ها ارشیو می شوند در واقع امکان دسترسی به آن فراهم نخواهد بود اما جالب تر این اســت که با این اموزش توانستم به طریقه اســتفاده از ارشیو ها پی ببرم.

نظر شما در مورد قابلیت ارشیو کردن پیام ها در واتس اپ چیست؟ البته تلگرام با اینکه از واتس اپ چندین گام جلوتر اســت هنوز امکان بک آپ گیری و ارشیو کردن مکالمات را فراهم نکرده اســت با این حال انتظار داریم در بروز رسانی های بعدی اش این کار را انجام دهد.

برای اینکه بتوانید از ارشیو کردن در واتس اپ اســتفاده کنید نیازی نیست روی گوشی خود اپلیکیشن اضافی نصب کنید یا اینکه حتی گوشی خود را روت کنید. این آموزش برای هر دو دسته کاربران پلتفرم های اندرویدی و IOS کاربرد دارد.

آیا تا حالا با اپلیکیشن پیام رسان جمعی غیر از واتس اپ کار کرده اید که طی آن بتوانید مکالمات را اینگونه ارشیو کنید؟ در این باره دیدگاه های خود را با توما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته چگونه یک رشته مکالمه آرشیو شده در Whatsapp را بازگردانی کنیم؟ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما