به گزارش لگیت خبر، صبح امروز نشست رسانه ای گروه موسیقی بخارا با عنوان «یادواره خالق مرغ سحر» با حضور صادق میرزا میرزایی «سرپرست و خواننده» و نوازندگان گروه در ساختمان پژوهشکده فرهنگ هنر و معماری برگزار شد.

ارکستر بخارا با رپرتواری متفاوت به روی صحنه می رود

در ابتدای این برنامه صادق میرزا میرزایی گفت: بکار بردن واژه گروه برای من جذاب نیست باید بگویم ارکستر بخارا ! این ارکستر تاکنون کنسرت های بسیاری را برگزار کرده و در سال ۹۰ هم آلبومی به نام «زمستان» را به دوستداران موسیقی عرضه کرده است.

سرپرست گروه بخارا ضمن اشاره به کنسرتی که بنا بود به یاد ایرج بسطامی در دی ماه ۹۵ برگزار شد گفت: این کنسرت بنا به دلایلی با تغییر زمان مواجه شد تا الان که ۲۷ مرداد ماه را به عنوان زمان برگزاری کنسرت تعیین کرده ایم.

در این کنسرت ارکستر بخارا قرار است ۴ قطعه ازآثار قمر ملوک وزیری، ۶ قطعه از کارهای زنده یاد ایرج بسطامی و آثاری از کیوان ساکت وتصنیف هایی گیلکی را اجرا نماید.

درادامه این مراسم دامون فومنی (شاعر ونوازنده) نیز ازچگونگی همکاری خود با ارکستر بخارا و اجرای آثار پدرش توسط این ارکستر گفت.

فومنی با گلایه از خوانندگان به نام موسیقی ایران گفت: در حال حاضر نگاه به موسیقی نگاهی اقتصادی شده و خوانندگان توجهی به آثار امثال حسین منزوی، ایرج بسطامی و پدرم ندارند.

کنسرت ارکستر بخارا ۲۷ مرداد ماه ساعت ۲۱ در تالار فرهنگ وهنر برگزار می شود .

[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما